kilo aldırmayan antidepresan var mı?

Kişinin sosyal işlevlerini ve günlük yaşama dair etkinliklerini rahatsız edecek, bozacak dereceye ulaşmış üzüntü, melankoli veya keder durumudur.

İletiTarih: 14 May 2011, 10:59
5 yıldan beri depresyon hastasıyım. bir çok ilaç kullandım ama en son olarak 6 aydır paxera 30mg ilaç kullanıyorum. son 1 yılda 8 kilo aldım.. kilo ile savaşmama rağmen bu önlenemez kilo artışı da moralimi çok bozuyor. ne yapmalıyım?, kilo aldırmayan ilaç var mı?

İletiTarih: 15 May 2011, 18:34
bende kullandım bu ilaçtan benide bütün antidepresanlar zayıflatıyo.çünkü iştah kesiyo.seroxat günde 1 alıyorum ve yemek yemeye isteksizim.prozac diye bi ilaç var antidepresan doktora bi danış.hatta çok yemek yiyordum bunu kullanmaya başladıktan sonra yemeden kesildim ve zayıflamaya başladım.bende kilo kaybetmekten şikayetçiyim
Kullanıcı avatarı
İletiTarih: 16 May 2011, 00:48
Aslında çoğu antidepresanlar kilo aldırır. ancak yine de kişiden kişiye değişir bu. Mesela antidepresanlardan sadece fluoksetin ( ticari ismiyle prozac, zedprex, depreks) ile yeni jenerasyon ilaçlardan olup ülkemizde de yeni pazara sunulmuş olan bupropiyon (Wellbutin) kilo aldırmaz. Ancak nur hanımda farklı bir durum var. Çünkü seroxat genelde kilo aldıran bir ilaçtır. Ama işte bazen bedensel farklılıklar olabiliyor.

İletiTarih: 18 May 2011, 16:40
demek doğruymuş prozactan olduğunu düşünmüştüm.doktorum zaten hem tedavi hemde zayıflamak isteyen hastalara bu ilacın verildiğini söylemişti bana.böyle olduğunu bilseydim kullanmazdım.çünkü sürekli bişiyler yemek isteyen bi kişiyi bile iştahsız birine dönüştürdü ayrıca buna paralel olarak kilo kaybııııı.doktoruna danış ve hem tedavi ol hem mutlu hem de bedeninle barışık

Depresyon

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir