emtr

TMS Nedir? (Transkranial Manyetik Stimülasyon)

Uzmanlar, her geçen yil hizla artarak toplumda önemli saglik sorunlari haline gelen beyin damar hastaliklari, parkinson, multipl scleroz, alzheimer, depresyon, panik atak, OKB, duygu durum bozuklukları, bas agrisi ve bas dönmeleri gibi çesitli beyin hastaliklarinin TMS (transkranial manyetik stimülasyon) ile tedavi edilebildigini söylemektedir. Özellikle elektromanyetik dalgalarin bu hastaliklari tetikledigi de belirtildi.

Uzmanlar, her geçen yil hizla artarak toplumda önemli saglik sorunlari haline gelen beyin damar hastaliklari, panik atak, OKB, duygu durum bozuklukları, parkinson, multipl scleroz, alzheimer, depresyon, bas agrisi ve bas dönmeleri gibi çesitli beyin hastaliklarinin TMS (transkranial manyetik stimülasyon) ile tedavi edilebildigini söylemektedir.

REEM Nöropsikiyatri Kliniği Başhekimi ve Nöroloji Uzmani Dr. Mehmet Yavuz, insan beyninin gelismis ileri düzeyde bir bilgisayar gibi düsünüldügünde yasadigi olumsuz etkiler sebebiyle fonksiyonlarini yerine getiremez duruma geldigini söyledi. Toplumda yayginlasan elektromanyetik yogunlugun insan beyninde birtakim hasarlar olusturdugunu belirten Dr. Yavuz, cep telefonlari, radyo ve TV dalgalari, cep telefonlari sinyalleri, telsiz dalgalari ve beyaz esyalarin beyinde yasanan problemleri tetikledigini öne sürdü. Dr. Mehmet Yavuz, tikanan ve kilitlenen bilgisayarlara uygulanan reset isleminin kisilerde ise TMS (transkranial manyetik stimülasyon) uygulamasi seklinde beyin hastalarina uygulandigini ve olumlu sonuçlar alindigini açikladi. TMS ile tedavi yönteminin ilk defa 1980 yilinda Ingiliz nörolog Dr. Anthony Barker tarafindan gündeme getirildigini anlatan Yavuz, Türkiyede çok yaygin olmayan TMS uygulamalari ile kisinin yeniden eski sagligina kavusabilecegini söyledi.

KAN AKIMINI DÜZENLIYOR

Dr. Yavuz, TMS tedavi teknikleri gelismeden önce de zaten magnetoterapi ile vücudun muhtelif kisimlarina manyetik akim verilerek tedavi yapiliyordu. Magnetoterapi, halen fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinin oldukça yogun sekilde kullandiklari tedavi yöntemlerinden biri durumundadir. Magnetoterapinin damarlari daraltip ya da genisleterek kan akimini düzenledigi, iltihap kurutucu (antienflamatuar) ve ödem çözücü (antiödem) aktivite gösterdigi, iyilesmeyi hizlandirdigi, hücre zarlarindaki metabolik iyon geçirgenligini ayarladigi, ayrica hormonal ve enzimatik süreçleri düzenleyici bir etki gösterdigi bilinen bir gerçektir. dedi.

DEPRESYONDA ÇOK ETKILI

TMSnin ilk önce ilaçlara cevap vermeyen ya da tatminkar bir iyilesme saglanamayan depresyon hastalarinda denendigini ve birçok hastanin tamamen ya da tama yakin düzeldigini dile getiren Dr. Yavuz, sözlerini söyle sürdürdü: TMS uygulanan sizofrenilerde, görsel ve isitsel halüsinasyonlarin tamamen ortadan kalktigi belirlenmistir. Ayni sekilde parkinson ve alzheimer gibi degeneratif beyin hastaliklarinda da çalismalar devam etmektedir. Alinan ilk sonuçlar sevindiricidir.”

KULAK ÇINLAMASINA DA ÇÖZÜM

Hiçbir tedaviyle düzelmeyen kulak çinlamalarina TMS uygulanmis ve pek çok hastada tama yakin düzelmeler elde edilmis. Ayrica yasa bagli gelisen isitme kayiplari da TMS ile düzelme göstermis. Yine hiçbir tedaviyle geçmeyen kronik agrilarda uygulanan transkranial manyetik uyarilarin, agrilari degisik derecelerde ortadan kaldirdigi görülmüs.

UYUSTURUCU VE TMS

Yapilan arastirmalara göre TMSnin sadece ABDde 2 milyon kisinin pençesinde kivrandigi kokain bagimliginin tedavisinde çok önemli olumlu katkilar sagladigini anlatan Dr. Yavuz, Uyusturucu bagimliligi tedavisi gören kisilere TMS uygulandiginda, uygulanmayan kisilere göre daha çabuk ve kolay tedavi olduklari ve bagimliliktan kurtulduklari belirlenmis. Klinigimizde, hastalarimizi tedaviye basladigimiz kisa zaman dilimi içerisinde pek çok depresyon ve panik atak, felç, alzheimer, kulak çinlamasi, migren ve parkinson hastasina TMS tedavi seanslari yaptik. Sonuçlar, hastadan hastaya degismekle beraber oldukça yüz güldürücü oldu.

HIÇ YAN ETKISI YOK

Nitekim en son geçen ay Amerikada yapilan Dünya Nöroloji Kongresine TMS damgasini vurmus, nörolojik ve psikiyatrik hastaliklarin tedavisinde çigir açacagi vurgulanmistir. Hiçbir yan etkisi olmayan transkraniyal manyetik stimülasyon tedavisiyle hastalarimiz 5-10 seans sonunda yeniden eski sagliklarina kavusabilmektedirler dedİ

Nöroloji Uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, insan beyninin gelişmiş ileri düzeyde bir bilgisayar gibi düşünüldüğünde yaşadığı olumsuz etkiler sebebiyle fonksiyonlarını yerine getiremez duruma geldiğini söyledi. Toplumda yaygınlaşan elektromanyetik yoğunluğun insan beyninde birtakım hasarlar oluşturduğunu belirten Dr. Yavuz, cep telefonları, radyo ve TV dalgaları, cep telefonları sinyalleri, telsiz dalgaları ve beyaz eşyaların beyinde yaşanan problemleri tetiklediğini öne sürdü.

Dr. Mehmet Yavuz, tıkanan ve kilitlenen bilgisayarlara uygulanan reset işleminin kişilerde ise TMS (transkranial manyetik stimülasyon) uygulaması şeklinde beyin hastalarına uygulandığını ve olumlu sonuçlar alındığını açıkladı. TMS ile tedavi yönteminin ilk defa 1980 yılında İngiliz nörolog Dr. Anthony Barker tarafından gündeme getirildiğini anlatan Yavuz, Türkiye’de çok yaygın olmayan TMS uygulamaları ile kişinin yeniden eski sağlığına kavuşabileceğini söyledi. Dr. Yavuz, “TMS tedavi teknikleri gelişmeden önce de zaten magnetoterapi ile vücudun muhtelif kısımlarına manyetik akım verilerek tedavi yapılıyordu. Magnetoterapi, halen fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinin oldukça yoğun şekilde kullandıkları tedavi yöntemlerinden biri durumundadır. Magnetoterapinin damarları daraltıp ya da genişleterek kan akımını düzenlediği, iltihap kurutucu (antienflamatuar) ve ödem çözücü (antiödem) aktivite gösterdiği, iyileşmeyi hızlandırdığı, hücre zarlarındaki metabolik iyon geçirgenliğini ayarladığı, ayrıca hormonal ve enzimatik süreçleri düzenleyici bir etki gösterdiği bilinen bir gerçektir. İşte bu gelişmelerin neticesinde beden üzerine bu kadar olumlu tedavi etkileri olan manyetik akımı, acaba beyin için de kullanabilir miyiz diye düşünen araştırmacılar son 15 yıl içinde binlerce çalışma yapmışlar ve transkranial manyetik stimülasyonun beyin içindeki milyarlarca hücre arasındaki mikromolekuler biyolojik ajan dengesini düzenlediği, beyin içi nöronal yollarda serotinerjik, noradrenerjik ve dopaminerjik düzenleme yaptığı, bunlardan hangisi eksik ise onun enzimatik olarak üretilmesini teşvik ettiğini tespit etmişlerdir” dedi.

TMS’nin ilk önce ilaçlara cevap vermeyen ya da tatminkar bir iyileşme sağlanamayan depresyon hastalarında denendiğini ve birçok hastanın tamamen ya da tama yakın düzeldiğini dile getiren Dr. Yavuz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“TMS uygulanan şizofrenilerde, görsel ve işitsel halüsinasyonların (varsanı) tamamen ortadan kalktığı belirlenmiştir. Obsessif ve kompulsif bozukluklarda, özellikle kompulsif davranışlar ortadan kalkmış ve obsesif dürtülerde azalma olmuştur. Daha sonra her türlü medikal ve fizik tedavi girişimlerine rağmen felç durumlarının devam ettiği hastalara uygulanmış ve hastaların pek çoğunda el, ayak hareketlerinde ve konuşma fonksiyonlarında olumlu gelişmeler olduğu izlenmiştir. Aynı şekilde parkinson ve alzheimer gibi degeneratif beyin hastalıklarında da çalışmalar devam etmektedir. Alınan ilk sonuçlar yüz güldürücü olup, ilaç tedavisine ilaveten yapılacak manyetik uyarıların hastalıkların iyileşmesi sürecine olumlu katkı sağladığı gözlenmiştir. Hiçbir tedaviyle düzelmeyen kulak çınlamalarına TMS uygulanmış ve pek çok hastada tama yakın düzelmeler elde edilmiştir. Ayrıca yaşa bağlı gelişen işitme kayıplarının TMS ile düzelme gösterdiği belirlenmiştir. Yine hiçbir tedaviyle geçmeyen kronik ağrılarda uygulanan transkranial manyetik uyarıların, ağrıları değişik derecelerde ortadan kaldırdığı görülmüştür.”

Yapılan araştırmalara göre TMS’nin sadece ABD’de 2 milyon kişinin pençesinde kıvrandığı kokain bağımlığının tedavisinde çok önemli olumlu katkılar sağladığını anlatan Dr. Yavuz, “Kokain bağımlılığı tedavisi gören kişilere TMS uygulandığında, uygulanmayan kişilere göre daha çabuk ve kolay tedavi oldukları ve bağımlılıktan kurtuldukları belirlenmiştir. TMS, uyuşturucuyla savaşta çok önemli bir tedavi faktörü olmaya aday gibi görünmektedir. Kliniğimizde, hastalarımızı tedaviye başladığımız kısa zaman dilimi içerisinde pek çok depresyon ve panik atak, felç, alzheimer, kulak çınlaması, migren ve parkinson hastasına TMS tedavi seansları yaptık. Sonuçlar, hastadan hastaya değişmekle beraber oldukça yüz güldürücü oldu. Nitekim en son geçen ay Amerika’da yapılan Dünya Nöroloji Kongresi’ne TMS damgasını vurmuş, nörolojik ve psikiyatrik hastalıkların tedavisinde çığır açacağı vurgulanmıştır. Hiçbir yan etkisi olmayan transkraniyal manyetik stimülasyon tedavisiyle hastalarımız 10-15 seans sonunda yeniden eski sağlıklarına kavuşabilmektedirler.

REEM Nöropsikiyatri
Tel : 0212 281 91 91
0212 417 88 88
Adres : Levent Cad. Altzeren Sok. No:19 1.Levent / Beşiktaş
E-Mail : info@emg-eeg.com
Web : http://www.emg-eeg.com.

“TMS Nedir? (Transkranial Manyetik Stimülasyon)” üzerine 5 düşünce

 1. NEDEN TMS NİN FAYDASI İNSANDA DAHA ETKİLİDİR?…

  Psikiyatri Uzmanı Dr. F. Efser Gökçen, yıllara dayanan araştırmasında insan vücuduyla ilgili ezber bozan sonuçlara ulaştı.İnsanlarda oluşan manyetik alanla ilgili çalışmalar yapan Gökçen, bu sayesinde çok sayıda hastalığın iyileştirileceğine inanıyor.

  Manyetik dünyamız adlı sitenin temel amacı şuana kadar bilinemeyen bazı gerçekleri gün yüzüne çıkarmaktı. Burada anlatılacaklar bazı soruların cevabı niteliğindedir.

  SORU: RUHSAL VE BEDENSEL SAĞLIĞIMIZ İÇİN NELER YAPABİLİRİZ ?

  CEVAP: TEKNOLOJİK BİR ORTAMDA YALNIZ YAŞAM TARZLARI RUHSAL OLARAK İNSANI AŞIRI YÜKLERE MARUZ BIRAKMAKTADIR. İNSAN BELİRLİ LİMİTLER DAHİLİNDE DEVAMLI ELEKTİRİK ÜRETMEKTEDİR. BU ELEKTİRİK 0,6 VOLT SINIRLARINDADIR. BU ELEKTİRİĞİN BİR KISMI VUCUTTA KULLANILIR. DİĞER KISMI STATİK ELEKTİRİK OLARAK VUCUTTA KALIR . BU ELEKTİRİK MEŞRU ZEMİNLERDE DEŞARJ EDİLMELİDİR AKSİ TARZDA BİRİKİM TOTAL YÜKTE ARTMAYA SEBEP OLUR. DÜNYAMIZIN ŞİMŞEK VE YILDIRIMLARI BU DEŞARJ VASILARINDAN BİRİSİDİR. İNSANDA GÖRÜLEN EPİLEPSİ RAHASIZLIĞI ANORMAL OLMAMASI GEREKLİ YERDE ELEKTİRİK DEŞARJIDIR. BU ÖN BİLGİLER BAZI BİLİNMEYEN GERÇEKLERİ ANLATABİLMEK İÇİN VERİLMEKTEDİR. DEPRESYON DENİLEN HASTALIK KİŞİNİN GENEL ANLAMDA VOLTAJ DÜŞÜKLÜĞÜNDEN KAYNAKLANIR. DEPRESYONDAKİ HASTADA YAŞAM ENERJİSİ BİTMİŞTİR. BU KİŞİNİN İÇİNDEKİ PİLİN VOLTAJ DÜŞÜKLÜĞÜ GİBİ ALGILANABİLİR. ÇÜNKÜ BİLİYORUZ Kİ DEPRESYONDAKİ HASTANIN KOLU KANADI KALKMAZ. İŞLERİNİ YAPAMAZ.BURADA DEPRESYONU VOLTAJ DÜŞÜKLÜĞÜ OLARAK DÜŞÜNÜLDÜĞÜNDE YA ELEKTİRİK ÜRETİMİNDE PROBLEM VARDIR YADA EPİLEPSİ BENZERİ BİR YERDE KAÇAK VARDIR NETİCEDE HER İKİSİDE AYNI KAPIYA ÇIKAR. BEDENSEL ARIZALAR TIBBIN KONUSUNA GİRER ANCAK BİZLER EVLERDE İŞYERLERİNDE VEYA SOSYAL ORTAMLARDA YAŞARKEN YAPTIĞIMIZ HATALAR HEM KENDİMİZİ HEMDE ÇOCUKLARIMIZIN HASTALANMALARINA YOL AÇAR. BU DURUM YEDİĞİMİZ YEMEKTEN İÇTİĞİMİZ İÇEÇEKTEN ALDIĞIMIZ UYUŞTURUCUDAN ÜRETİM AŞAMASINDAKİ PROBLEMLER OLUŞMASINI AÇIKLAR. VUCUD ELEKTİRİĞİ AYNI ZAMANDA ORTAM ELEKTİRİĞİNDEN YANİ HAVA ŞARTLARINDAN VEYA YAŞANILAN BİNADAN DA ETKİLENİR. ELEKTİRİKSEL OLARAK YÜKLÜ İNSANLAR YANINDAKİ İNSANLARA AYNI SIKINTIYI YAŞATIRLAR BU OLAYI SADECE PSİKOLOJİK OLARAK AÇIKLAMAK MÜMKÜN DEĞİLDİR. BİLİNEN BİR GERÇEKTİR PSİKİYATRİK VE BEDENSEL HASTALIKLAR BELİRLİ TARİHSEL DÖNEMLERDE PİK YAPARLAR. BU DURUMUN SOMUT AÇIKLAMASINI HİÇ BİR TIP OTORİTESİ YAPAMAZ. ÇÜNKÜ BİLMEZ.DÜNYAMIZ GÜNEŞ ÇEVRESİNDE VE KENDİ ÇEVRESİNDE BİLİNDİĞİ ÜZERE DÖNER. BUNDAN GÜNDÜZ GECE VE MEVSİMLER OLUŞUR. HER MEVSİMİN KENDİNE ÖZGÜ MANYETİK VE ELEKTİRİK AKTİVİTESİ MEVCUTTUR. KIŞIN BU AKTİVİTE EN DÜŞÜK DÜZEYDE YAZIN EN YÜKSEK DÜZEYDEDİR. BAHAR MEVSİMLERİ İSE TAMAMEN GEÇİŞ DÖNEMLERİDİR. İNSAN YAŞAMINDAKİ ELEKTİRİKSEL AKTİVİTEDE AYNI BUNUN GİBİ DOĞUMDAN ÖLÜME DALGALANMA İLE OLMAK ÜZERE BELLİ YAŞA KADAR PİK YAPAR SONRA İNİŞE GEÇER. BU İNİŞ VE ÇIKIŞLAR ORTAMDAN YANINDAKİ İNSANLARDAN VE YENİLEN İÇİLEN GIDALARDAN ALINAN MADDELERDEN DİREKT ETKİLENİR. ONUN İÇİN TEMİZ YEMEK TEMİZ İÇEÇEK VE TEMİZ BİR ORTAM ELZEM OLARAK İNSANA GEREKLİDİR.

  Soru 1 : dünyamızın 5000000-6000000 yıl oldugu tahmin edilen ömrü boyunca ne hikmettir ki bing bang ile oluşan kozmik bulut hala soğumadan yanmaya devam etmektedir. Bilinen hiçbir fizik kuralı bu kadar zamandır soğumanın olmamasını açıklayamaz. Burada sadece yapılan bir deney örnek olarak verilecektir. Tuzlu su belirli manyetik alanda kendi cevresinde dönerken sıcaklığı 1400-1500 santigrat dereceye ulaşabilen bir yanma başlatır. Bu anlatılan bu meselenin çok ufak bir açıklamasıdır. Bu açıklama dünyanın birkaç gausa ulaşan manyetik alanı sayesinde olabilmektedir.

  Soru2: dünya denizleri neden tuzludur ? Bu sorunun cevabıda yoktur. Ama basit bir açıklamada orada yapılması gerekirse dünya manyetik alanın oluşması için gerekli tuz ve maddelerin depolandıgı yerdir. Başka bir açıklama ile buralar elektirigin oluşmasının gerektigi yerlerdir.

  Soru 3: dünya denizleri med cezir ile nasıl korkunç bir ağırlık yer değiştirmektedir. Bunu herhangi bir şekilde enerji kullanarak yapamazsınız. Burada yine yakın zamanlarda yapılan b deneysel bir çalışma ile cevap vermek istiyoruz. Ters manyetik alan kullanırsanız bir kurbaganın havada asılı kalmasını sağlıyabilirsiniz.

  Soru 4: Tıpta insanlarda görülen inhibisyon ölümü diye bir tabir vardır. Burada otopsi ile yapılan araştırmalarda insanda herhangi bir maddi ölüm sebebi bulunamaz. Ancak kişinin ASLI BİR ŞEKİLDE VUCUDAN ÇEKİLİR. Ve ÖLÜM oluşur. Bu sorunun cevabı kirlian fotoğraf tekniği göstermektedir. Yani insan vucudunda öyle bir manyetik akı vardır ki bu insanın yaşamını sağlar. Aksi ÖLÜM demektir. Burada şöyle bir soru akla gelebilir. Hayvanlar nasıl yaşar elbette onlarda da hayvani özellikte bir manyetik akı vardır.

  Soru 5: Normal şartlarda bir hücreyi canlı kılabilmek için onun tek başına tüm ihtiyaçlarını karşılayacak donanımları bulundursanızda manyetik akısını ona bağlamadan canlılık sağlayamazsınız. Bu sanki bir soru gibi olmayabilir ancak elektirik olmayan yerde canlılık olmayacagı ifade edilmektedir.

  Dünya tıbbında yeni yeni manyetik akımın farkına varılmıştır. Bu sebeple TMS uygulamaya konulmuştur. Tüm hastalıklarda insana dair manyetik bozukluklar hastalıkların temel sebebini oluşturmaktadır. Yani vucudun herhangi bir yerindeki kısa devre veya aşırı yük çekilmesi manyetik akının şeklini vektörünü veya gücünü değiştirir. Bu durum manyetik akıyı bozdugu için rahatsızlıklar oluşur.

  Soru 6: şu ana kadar maalesef hiçbir tıp adamı bu manyetik akının vucuddaki şeklini tarif etmek şöyle dursun bunun varlıgını bile kabul etmemektedir. Tabi ki insanoğlu sadece gördügünün doğrulugunu savunacak kadar aciz zavallı yeteneksiz bir yapıdadır.

  Bundan sonraki yazılarda detay anlamında sorular ve bunların açıklaması ve TMS uygulamaları anlatılacaktır.

  SORU: İNSAN YAŞAMI NASIL BAŞLIYOR VE NASIL BİTİYOR?

  CEVAP: CENİN OLUŞTUKTAN SONRA DNA YAPISINA GÖRE ORGAN VE ORGANELLER ŞEKİLLENİR. SONRA BİR MANYETİK AKI ORAYA VERİLİR. ANCAK BU ŞEKİLDE HÜCRELER VASITASIYLA ELEKTİRİK ÜRETİLEBİLİR. ÜRETİLEN BU ELEKTİRİK ANCAK VUCUDUN AYAKTA KALMASINI VE CANLILIĞIN DEVAMI SAĞLANIR. BUNUN AKSİ ŞU ANKİ FİZİK BİLGİLERİ İLE MÜMKÜN DEGİLDİR.NİYE MÜMKÜN DEĞİLDİR? ÇÜNKÜ NE KADAR SARGI YAPARSANIZ YAPIN VE BUNU MANYETİK AKI OLMAYAN BİR ORTAMDA ÇALIŞTIRSANIZ HATTA NE KADAR HIZLI DÖNDÜRÜRSENİZ DÖNDÜRÜN ELEKTİRİK ÜRETEMEZSİNİZ. BU DURUM MANYETİK AKININ OLMADIĞI BİR YERİN HAYATLA BAĞDAŞMAYACAĞININ BİR GÖSTERGESİDİR. İNSANDA Kİ MANYETİK AKI MİKTARI VE ŞEKLİ BİR PARMAK İZİ KADAR VEYA İRİS YAPISI KADAR O İNSANA ÖZELDİR. BU BİLGİLER BAZI VAKALARDA YAPILAN OTOPSİLERDE VUCUDDA HİÇ ÖLÜMÜ AÇIKLAYACAK BOZUKLUK GÖRÜLMESEDE ÖLÜM OLUŞUR. BÜGÜN BU ÖLÜMLERE İNHİBİSYON ÖLÜMÜ DENMEKTEDİR. ASLINDA BU ELEKTİRİK ÜRETEN MANYETİK AKI BİR ŞEKİLDE O VUCUDDAN ÇEKİLMİŞTİR. DOLAYISIYLA VUCUDUN ELEKTİRİK ÜRETİMİDE SEKTEYE UĞRAR. YANİ ÖLÜM OLUŞUR.

  SORU:TMS NEDİR? TMS İLE NE YAPILIR?

  CEVAP: TMS AÇILIMI BELİRLİ FREKANS VE DALGA BOYUNDA İNSAN VUCUDUNA VERİLEN MANYETİK DALGA DEMEKTİR. BU MANYETİK DALGA VERİDİGİNDE O BÖLGEDE OLUŞAN ELEKTİRİK AKIMINI END ORGAN VEYA SİNİRİN GİTTİGİ NOKTADA ÖLÇÜMLERSEK EMG TETKİKİNİ YAPMIŞ OLURUZ. ANCAK HASTALIGIN OLUŞTUĞU BÖLGEYE TEKRARLAYICI TMS UYGULANDIĞINDA O BÖLGEYİ UYARMIŞ YANİ ELEKTİRİK ÜRETİMİNİ ARTIRMIŞ OLURUZ. BU ANLATILAN HADİSE EĞER VUCUDDA AŞIRI STATİK ELEKTİRİK BİRİKİMİ OLDUĞUNDA NEGATİF FEED BACK İLE ELEKTİRİK ÜRETİMİ DURUR.

  SORU: MANYETİK ALAN BOZUKLUKLARININ SOMUT OLARAK HAYATIMIZA YAPTIĞI ETKİLER NELERDİR?

  CEVAP: HAVA ŞARTLARINDAN, MEVSİMLERDEN, VE EN ÖNEMLİSİ YAŞADIĞIMIZ EVLERE AİT YAPISAL HADİSELER İNSAN RUHSAL YAPISINI ÇOK FAZLA ETKİLER. BUNU YAŞADIĞIMIZ BETONERME EVLERDE BULUNAN FİZİKTE FARADAY KAFESİ İNSANDAKİ BİRİKEN STATİK ELEKTİRİGİN DEŞARJINI ENGELLEYEREK SIKINTILARIN( DEPRESYON VE BENZERLERİNİN ) GELİŞMESİNE YOL AÇAR. FARADAY KAFESİ NE DEMEKTİR? BETONARME BİNADA KULLANILAN DEMİR KAFESLER MANYETİK ALANI VE STATİK ELEKTİRİGİ HAPSEDER. BUDA BULUNULAN ORTAMIN AŞIRI SIKINTILI OLARAK ALGILANMASINA YOL AÇAR. TEDAVİSİ İNSANIN BASİT ANLAMDA DEVAMLI TOPRAk İRTİBATININ OLMASIDIR. VE ILIK SUYLA BELLİ SÜRE DUŞ ALMAKTIR.

  SORU: DÜNYANIN MANYETİK ALANI VE YERÇEKİMİNİN DEVAMLILIĞI NASIL OLMAKTADIR.

  CEVAP: DÜNYANIN ELEKTRİK İLETKENLİĞİNE SAHİP KATMANLARI DIŞ YÜZEYDE 1666 KM/SA HIZLA DÖNERKEN İÇ KATMANLAR AYNI HIZDA GERİ DOĞRU DÖNMEKTEDİR. BU FARKLILIK MANYETİK ÇEKİM GÜCÜNÜN TEMELİNİ OLUŞTURMAKTADIR. YİNE AYNI ŞEKİLDE DÖNÜŞ DÜNYANIN BÜYÜK BİR JENERATÖR OLARAK ÇALIŞMASINA SEBEP OLMAKTADIR. ELEKTİRİK ÜRETMİ TOPLAMDA SIFIRDIR. ANCAK BU SIFIR MANYETİK ÇEKİM GÜCÜNÜ OLUŞTURUR.

  SORU: İNSANIN MANYETİK YAPISI NASILDIR:

  CEVAP:İNSANIN MANYETİK YAPISI BİR MİKTAR FARKLILIK GÖSTERMEKLE BERABER TEMELDE AYNIDIR. FARKLILIK ERKEKLERİN ÇUBUK MIKLATIS GİBİ KUTUPLU DAVRANIŞ GÖSTERMESİ , KADINLARIN İSE KUTUPSUZ DAİRESEL MIKLATIS GİBİ HAREKET ETMELERİDİR.

  SORU: HASTALIKLAR NASIL OLUŞUR?

  CEVAP: VUCUDDA TÜM ORGAN ORGANELLER VE HÜCRELER ELEKTRİKSEL UYARI İLE ÇALIŞIR. HORMONLAR VİTAMİNLER VE NÖROTRANSMİTTER DENEN MADDECİKLER ELEKTRİKSEL ŞALTER VAZİFESİ GÖRÜRLER. BU SİSTEM İÇİNDE BAZI BÖLGELERİN AŞIRI UYARILIŞI BAZILARININ İSE YETERSİZ UYARILIŞI SÖZ KONUSUDUR. ANCAK ŞUNU BİLMELİDİR Kİ ELEKTRİK ÜRETEBİLMEK İÇİN MUTLAK SURETTE MANYETİK ALANA İHTİYAÇ VARDIR. ÇEŞİTLİ SEBEPLER İLE MANYETİZMADAKİ DEĞİŞİKLİKLER HASTALIKLARA SEBEP OLMAKTADIR.

 2. TMS FELÇLİ HASTALADA NE KADAR ETKİLİ BUNU DAHA ONCE DENEYEN BIRILERI ILE GORUSEMEDIM AMA 22 GUN ONCE SOL TARAFI FELÇ OLAN HASTAMI ISTANBUL REEM NÖROPSIKIYATRI MERKEZINE GETIRDIM 10 GUNLUK SÜRE SONUNDA HASTADA GÖZLE GÖRÜLÜR DÜZELME BAŞLADI DAHA 5 SEANS GIRMMEMIZ GEREKIYOR BU SEANSLARIN SONRASINDA NE GIBI BIR GELISME OLACAK SABIRSIZLIKLA BEKLIYORUM AMA ŞUDA BİR GERÇEKKİ HEMEN KALKIP YÜRÜMESINI BEKLEMIYORUM BOYLE BIR SEY OLAMAZDA AMA ZAMAN ICERISINDE GELİŞMELER OLACAGINI SANIYORUM VE BEKLIYORUM

 3. TMS tedavisi hakkında biraz araştırma yaptım ama internette ne yazıkki detaylı bilgiye ulaşamdım. Merak ettiğim konu,

  -TMS tedavisi hasta üzerinde radyoaktif etkileri olan bir tedavimidir?
  -Kronik sağlık sorunları üzerinde yan etkileri varmıdır? (Şeker hastalığı, kalp hastalığı,özellikle tansiyon)
  -Mehmet YAVUZ hocanın belirttiği teknolojik ürünlerin (ceptelefonu mikrodalga fırın vb.) etkisi ne kadardır. Örneğin TMS uygulanmış hastaların bu gibi cihazlardan uzak durması gerekir mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir